AYKA

Yönetmen: Sergei Dvortsevoy
Senaryo: Sergei Dvortsevoy – Gennadiy Ostrovskiy
Görüntü Yönetmeni: Jolanta Dylewska
Kurgu: Sergei Dvortsevoy – Petar Markovic
Yapımcı: Sergei Dvortsevoy – Guo Guo – Martin Hampel – Thanassis Karathanos – Maria Kontogianni – Michel Merkt – Gulnara Sarsenova – Anna Wydra – Li Zhu

Oyuncular: Samal Yeslyamova – Zhipara Abdilaeva – Sergey Mazur

PARTIN – SGDD MÜLTECİ FİLM FESTİVALİ

Ayka, Moskova’da yasa dışı olarak yaşayan ve aldığı borcu ödemek içi zorlu bir mücadele veren genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Ayka adındaki genç Kırgız kızı, Moskova’da yasa dışı olarak yaşamaktadır. Hamile olan genç kadının bebeğine bakacak maddi gücü yoktur. Ayka, bebeğinin doğumunun ardından onu hastaneye bırakmak zorunda kalır. Aldığı borçları ödeyebilmek için derhal işinin başına dönen Ayka, maaşını alamayıp işten atılır. Yaşayacak yeri ve parası olmayan Ayka, göçmenlerle dolu bir pansiyona yerleşir. Sadece bir ranza üzerinde yaşamını sürdüren Ayka’nın aklında olan tek şey ödeyemediği borcudur. Çalışma izni olmayan genç kadın bir yandan Moskova’nın mülteci mahallelerinde sokak sokak dolaşıp iş ararken, bir yandan da doğum sonrası oluşan kanaması ile uğraşır. Genç kadın yaşadığı zorlukların üstesinden gelip borcunu ödeyebilecek midir?


Kazakistanlı yönetmen, TULPAN filmiyle ülkesinin 2009 yılında Oscar adayı olmuştu. AYKA filmi ise Cannes Film Festivali’nde yarıştı ve başrolündeki oyuncusuna En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı.

ŞehirSalonTarihSaat
AnkaraKızılay Büyülü Fener26 Ekim 2019 Cumartesi 11:30 – 13:15
YalovaYalova Cinema Pink
KarabükKarabük Cineboss

Leave a comment

Adres

Aşağı Dikmen Mah. Galip Erdem Cad. No:42
Çankaya / Ankara

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği – Tüm hakları saklıdır.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish