FATIMA

Yönetmen:  Philippe Faucon
Senaryo:  Philippe Faucon
Müzik:  Robert Marcel Lepage
Görüntü Yönetmeni:  Robert Marcel Lepage
Kurgu:  Robert Marcel Lepage
Yapımcılar:  Rémi Burah – Nadim Cheikhrouha – Philippe Faucon – Yasmina Nini-Faucon – Serge Noël – Hany Ouichou – Olivier Père

Oyuncular: Soria Zeroual – Zita Hanrot

FATIMA – SGDD MÜLTECİ FİLM FESTİVALİ

Temizlikçi olarak çalışan Fatma, Fransa’da 2 kızıyla birlikte yaşamaktadır ve kızlarıyla günlük iletişiminde kendini dilediği gibi ifade edebilecek kadar Fransızca konuşamamaktadır. Zorunlu izne ayrıldığı gün, Fatma kızlarına o zamana kadar Fransızca söyleyemediklerini ifade etmek üzere Arapça bir mektup yazmaya başlar. Dil engellerinin, nesil çatışmalarının, gündelik ırkçılık gibi konular üzerinde duran bu incelikli film, 2016’da “En iyi film” dalında César Ödülünü kazanırken, genç oyuncu Zita Hanrot “Umut vaadeden kadın oyuncu” César Ödülüne layık görüldü.


Philippe Faucon Aix-en-Provence Üniversitesi’nde edebiyat yüksek lisansı yaptı. Varoşlarda yaşayan gençlerin günlük hayatını anlatan ilk filmi L’amour(1990) ile Cannes’da Perspectives du Cinéma Ödülü’nü aldı. İkinci filmi Fatima, Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası’nda gösterildi ve En İyi Film Cesar’ını aldı.

ŞehirSalonTarihSaat
AnkaraKızılay Büyülü Fener27 Ekim 2019 Pazar 13:30 – 14:50
YalovaYalova Cinema Pink
KarabükKarabük Cineboss

Adres

Aşağı Dikmen Mah. Galip Erdem Cad. No:42
Çankaya / Ankara

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği – Tüm hakları saklıdır.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish